Історія школи

Багата на природні копалини наша земля. Тут можна знайти майже всю таблицю Менделєєва в тій чи іншій кількості. З цього приводу є цікава легенда.
Коли Бог вирішив створити Землю, то він щедро наділяв її багатствами. Пролітаючи над Землею він розкидав гори і степи, річки і моря, різні корисні копалини. Щедрою рукою розкидав він все це над Землею і коли долетів до нашого краю то у нього уже майже нічого не лишилось. Тоді Бог дістав усе, що у нього залишилось в кишенях, витрусив останні крихти і щедро нагородив наш край: безкраїм степом з родючими чорноземами, долинами річок які течуть і ховаються серед злаків, найрибнішим і унікальним Азовським морем, самим маленьким, але самим рибним, святими горами з реліктовими лісами.

У Приазов’ї з’явились грецькі міста-поліси. Тут зустрічається Європа з Азією. Багато намішано тут народів, їх культур. Тому поле тільки називалось Диким. Але давно воно вже не дике. В усі часи жили тут люди. А тим паче зараз.
Освоєне поле уже давно не дике. Збудовані тут заводи та шахти, виникли цілі міста, земля розмежована на великі та малі угіддя, відокремлені рукотворними лісозахисними смугами та лісами, оперезана блакитними річками та канавами, наче криштальними коралами виблискують на ній дзеркальця створених людськими руками озер та ставків.

Так у 1964 році почало будуватися майбутнє місто - Вугледар. Молоде місто будувалось руками молодих.
Сюди приїхали шахтобудівники разом зі своїми сім’ями .Спочатку діти навчались у пристосованих класах, які знаходились у звичайному будинку. А потім, через 4 роки, з’явилась перша школа. Через 10 років - друга школа. Місто росло. Зростала кількість городян. Двох шкіл не вистачало . Вирішено було будувати ще одну сучасну школу - новобудову.

Донецький міськвиконком 21 січня 1982 року прийняв постанову № 136/13 про будівництво школи в мікрорайоні ¾ селища міського типу Вугледара Петровського району м. Донецька. Великі плани були пов’язані з розвитком Вугледара. Збирались будувати тут 8 нових шахт. Тому ще в 1982 році прийняли рішення про будівництво нової школи. Будівництво школи розпочиналось з першим директором Сопельником Віктором Івановичем.
Будувало школу Будуправління № 5 треста «Донецькжилбуд № 1. Почалось будівництво в липні 1988 року, перша черга була закінчена у серпні 1989 року.
1 вересня 1989 року вся школа вишикувалась на лінійку «Першого дзвоника»

«Все тече, все змінюється,» - казали стародавні греки. Так змінилась і наша школа. З новобудови з широко розплющеними вікнами-очима вона перетворилась на охайну будівлю-дівчину, гарно вбрану, добре обладнану.
Шкільна бібліотека сьогодні – це відчинені двері в широкий світ в прямому розумінні цього слова, варто лише переступити поріг, щоб зачерпнути пригорщами мудрості і наснаги. Бо це світ не тільки книжок а й комп’ютера, вихід в широкий світ Інтернету.

Школа завжди радо зустрічає своїх гостей!

Завантажити матеріал